wtorek, 10 maja 2011

Autor: tomashec

Taniec z gwiazdą

Jego filmografia jest całkiem imponująca. Mnie kojarzy się głównie z filmami około gangsterskimi i (często) niewybrednymi komedyjkami. Jakby nie patrzeć aktorem jest dobrym, albo i bardzo dobrym. Mimo ewidentnych skuch, darzę go ogromną sympatią. Potrafi podnieść ocenę filmu o jedno oczko - a to coś znaczy. O kim mowa? O nieco zapomnianym Christopherze Walkenie.Nie będę ściemniał, że szczególną estymą darzę jego specjalny występ w pewnym kapitalnym teledysku. Nie, nie idzie mi o "Bad Girl" Madonny, gdzie pojawił się w roli anioła stróża wokalistki (choć całość jest bardzo stylowa, ładna i miła dla oka i ucha). Prawdziwą eksplozję talentu, o który mało kto mógł go podejrzewać, zaprezentował w teledysku do utworu "Weapon Of Choice" Fatboy Slima. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że obrazek wyreżyserowany przez Spike'a Jonze to najlepsze co mogło przytrafić się temu kawałkowi i dzięki wyjątkowemu występowi Walkena jest zapamiętany.

Historia aktorów, którzy pojawiają się w teledyskach jest długa i zaskakująco obszerna. (Sporą listę można podejrzeć TUTAJ). Jednak niewiele jest przypadków takiego wykorzystania potencjału aktorskiego jak w opisywanym właśnie (choć zdarzały się przypadki budowania kariery dzięki klipom. Patrz: Alicia Silverstone w "trylogii" Aerosmith). Christopher Walken podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie, jak to bywa w przypadku profesjonalistów, dosłownie tańcząc jak z nut. Wprost bije z ekranu jego absolutne zaangażowanie. Świetne wyczucie rytmu, wzorowo technicznie wykonane ewolucje, feeling i te nieopisywalne "walkenowe" ruchy (kończyn dolnych i górnych), które czynią taniec ten wyjątkowym. To wszystko w niemalże czterominutowym teledysku, po którym żadne show taneczne nie jest już takie same. Zapomnijcie o Cichopkach czy innych Mroczkowskich. Gracja, wdzięk i klasa w jednym czyli czarodziej parkietu Christopher Walken w "Weapon Of Choice". Podkład muzyczny Fatboy Slim.PS. Tak, wiem, że pojawił sie dubler w dwóch czy trzech momentach, ale co z tego?

4 komentarze:

 1. Zawsze, kiedy oglądam jakiś film, w którym gra, mam wrażenie, że facet jest pieprzonym kosmitą ;). Uwielbiam go i na pewno ma wielki talent, ale czasami gra tak kuriozalnie, że ciężko określić, czy traktuje poważnie to, co robi. Ma to też oczywiście swoje plusy - każdego gniota z jego udziałem ogląda się dobrze, bo "ciekawe, co tym razem Christopher Walken wymyśli" :).

  A sam teledysk widziałem chyba ze sto razy i kolejne sto razy na pewno go jeszcze obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie zobaczyłbym making off tego klipu.

  OdpowiedzUsuń
 3. ach, ten tomashec! <- ja

  OdpowiedzUsuń
 4. Dla mnie Walken zawsze i wszędzie nadaje się na psychopatę. A klip, czy nawet piosenka bez niego... kto by o niej pamiętał.

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze posty Fetyszystów