środa, 20 kwietnia 2011

Autor: tomashec

Recycling music

Co prawda klapa finansowa, ale w gruncie rzeczy całkiem sympatyczne snyderowe patrzydło "Sucker Punch", bardzo mile mnie zaskoczyło. Jednakże nie z tego powodu co miało (bo wizualnych bajerów to ja się spodziewałem), ale w kwestii doboru repertuaru muzycznego. Twórcy podobno podkreślali, że zależy im na ścisłym związku tego co dzieje się na ekranie z treścią utworów przygrywających. Sami utwory elegancko wybrali i zdecydowali się zaprezentować ich nowe wersje, covery czyli że w większości.


W aż trzech z dziewięciu swoje wokalne umiejętności zaprezentowała Emily Browning grająca Baby Doll. Zaśpiewała pięknie i uzależniająco. Jej wersje "Sweet Dreams" Eurytmics (słyszalna w prologu), czy "Where Is My Mind ?" Pixies to dosłownie miód w uszach (dość niefortunne określenie, ale wiecie o co chodzi...). Nie dość tego, w tej przesympatycznej akcji "dobrze odgrzane kotlety nie są złe" pojawił się nowy remix "Army Of Me" Björk z gościnnym udziałem Skunk Anansie. Doprawdy kapitalny. Poza tym wszystkim cieszyły uszy me, świeże wariacje kawałków Jefferson Airplane, Roxy Music (Carla Gugino!), The Beatles, The Smiths, The Stooges i jakiś taki zabawny mash-up Queenów z radosnym rapowaniem jakichś czarnych ziomali. Gorąco zapraszam do posłuchania, bo jak się okazuje ten kotlet jest naprawdę smaczny. Mała próbka, śpiewa panna Emily:4 komentarze:

 1. Suckera jeszcze nie widziałem, bo choć uwielbiam wszystkie dotychczasowe filmy Snydera, nie wybrałem się na jego nowe dzieło do kina, odstraszony niskimi ocenami, ale w piosenkach z filmu się zasłuchuję bez opamiętania, bo są kapitalne.

  OdpowiedzUsuń
 2. TY się nie wybrałeś, skoro nawet ja rozważałam?:) nie chcesz posłuchać muzy w kinie? komon. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Spokojnie, pieniądze zaoszczędzone na kinie przeznaczę na Blu-ray ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta wersja Sweet Dreams nie brzmi źle, ale... ale zawsze mam problem z coverami utworów, które uważam za idealne, a to jest jeden z nich.

  Tak czy inaczej soudntrack na pewno lepszy od filmu, bo ten akurat wyjątkowo się Snyderowi nie udał.

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze posty Fetyszystów