czwartek, 19 kwietnia 2012

Autor: Rafał Oświeciński

Cronenberg + Pattison = Cosmopolis

Po dość rozczarowującej "Niebezpiecznej metodzie".
Po niezłych "Wschodnich obietnicach".
Po dobrej "Historii przemocy".
Po serii kilku filmów dalekich od cronenbergowskiego stylu, narracji i kreacji.

NARESZCIE coś, co ma typowe dla Cronenberga ręce i nogi.

Seks, technologia, zatarcie między realizmem a fantazją. Historia bogacza, który zatraca się w wielkomiejskiej rzeczywistości, który traci majątek i który przewartościowuje swoje życie - brzmi świetnie, tym bardziej, że to opowieść na bazie powieści Dona DeLillo, jednego z najlepszych jankeskich pisarzy i analityków kondycji współczesnego społeczeństwa.
W roli głównej - Robert Pattison. I to jedyny zgrzyt, który - podczas oglądania trailera - aż tak nie przeszkadza, jakby mógł.

W pozostałych rolach zobaczymy bardzo zacnych aktorów i aktorki: Samanthę Morton, Paula Giamatti i Juliette Binoche.

Pod względem wizualnym "Cosmopolis" prezentuje się elegancko.
Premiera na najbliższym festiwalu w Cannes. 


7 komentarzy:

 1. chyba warto dać pattinsonowi szansę, może odkupi swoje winy ambitniejszymi produkcjami. w końcu rola w czymś takim jak "zmierzch" upodliłaby nawet niezłego aktora, więc nie wiadomo, co robert jest w stanie pokazać w sensownym filmie, może nas zaskoczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię typowego Cronenberga, w ogóle nie czuję tych jego odpałów i wydawało mi się, że nie nakręci filmu, który by mi się spodobał. I nagle strzelił Historię przemocy, Obietnice wschodu i Niebezpieczną metodę - wszystkie uważam za arcydzieła. Entuzjaści Cronenberga patrzą na mnie jak na idiotę, ale mam to w d... ;). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja nie jestem jakimś zbytnim fanem Cronenberga. Znam jego ostatnie dokonania i to były niezłe filmy (oprócz Historii przemocy, która była słaba i cienka). Zwiastun zaintrygował, co wyjdzie zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja polecam obejrzeć ten film online na FilmMex.pl w całości i w bardzo dobrej jakości a co najważniejsze całkowicie za darmo i bez jakichkolwiek ograniczeń.
  Jak dla mnie film naprawdę godny polecenia i poświęcenia mu chwili wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny film, polecam jego obejrzenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy opis tego filmu. Spotkałam się z licznymi wypowiedziami na jego temat i były one różne, jedne pochlebne, drugie nie. Dlatego bardzo zastanawiałam się nad tym, czy go obejrzeć. Po przeczytaniu tego opisu chyba to zrobię. Mam nadzieję, że się go będzie dobrze oglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Film dobry, mimo że Pattinson mnie słabi :)

  OdpowiedzUsuń

Najpopularniejsze posty Fetyszystów